Vědomý život

Žít vědomě znamená, skutečně si uvědomovat tu obrovskou moc, kterou každý z nás máme. Kdy víme, že se nám svět samovolně neděje, ale že jsme to my, kdo ho tvoříme svými myšlenkami ať již vědomě nebo nevědomě. V každém okamžiku našeho života si vybíráme kam směřujeme svou pozornost a jediné na čem pak skutečně záleží je náš pocit tady a teď. Není důležité co se děje, ale jak my na to reagujeme. Od naší současné vibrace, říkejme tomu vyzařování se odvíjí naše budoucí realita. Do svého života jsme totiž schopni přitáhnout jen to, s čím rezonuje naše srdce.

Všechno, co potřebujeme vědět se nachází uvnitř nás. Nikdo nás nezná lépe než my sami, nikdo jiný nemůže ani tušit co je pro nás to dobré, lepší. Každý máme neustálý přístup k našim informacím, je to naprosto přirozená věc, kterou jsme pouze zapomněli. Stačí jen obrátit pozornost z toho, co se děje vně nás na to, co nám říká naše tělo prostřednictvím našich pocitů. Pak už je snadné vybírat jen to, co nám dělá dobře.

 

Tady a teď

To, co žijeme v tomto okamžiku. Realita, která nás obklopuje, naše současnost, je již pouze důsledek nějakého minulého tady a teď. Z pohledu fungování našeho světa, je to naše vibrační minulost. Pouhá informace o tom, jak jsme v konkrétních okamžicích tady a teď v minulosti přemýšleli, co jsme pociťovali, čemu jsme věřili a co vlastně očekávali. Nyní to reálně vidíme, nyní to žijeme. Uděláme pro sebe velkou věc, když naši současnost budeme hodnotit pouze jako informaci, jak si aktuálně vibračně stojíme. Pokud nechceme více toho, co zrovna máme, můžeme to změnit. Soustředit se na to, co chceme a to rozvíjet. Teď, právě teď. Ne až za chvíli, až bude klid, až o víkendu.

 

Naše vnitřní vedení

Tohle je tak jednoduché, až se to zdá nemožné.

V každém okamžiku dostáváme prostřednictvím našich pocitů jasnou informaci o naší vibraci. Pokaždé, když cítíme: 

1.Lásku    2.Radost    3.Vděčnost    4.Nadšení    5.Vzrušení    6.Naději    7. Optimismus    8.Spokojenost

Vyzařujeme v souladu s tím, co si přejeme. Svou čistou vibrací přitahujeme do života takové události, lidi a situace, které nás neustále zaplavují dalšími radostnějšími pocity. Pozorujme své okolí jinak, hledejme situace, kde naše srdce zaplesá a my najednou pocítíme to příjemné teplo u srdce. Tyto pocity nám ukazují naši cestu ke štěstí. Čím výše se naše vibrace pohybuje, tím lépe.

Naopak, když pocítíme:

9.Podráždění    10.Zklamání   11.Starost   12.Hněv   13.Nenávist   14.Závist    15.Vinu    16.Strach

Stojíme sami sobě v cestě. Vše, po čem toužíme, je pro nás dostupné, jinak by nás to ani nenapadlo. My to ale svými obavami popíráme. Vesmír reaguje na naše pocity. Pokud toužíme po finanční hojnosti a zároveň pociťujeme obavy, strach a naše myšlenky se neustále točí okolo toho, co si nemůžeme dovolit, dostáváme do života více situací, které posílí naše obavy. A co asi nastane?

Věnujme pozornost tomu, jak se cítíme. Často spousty let stále dokola opakujeme ty stejné vzorce myšlení, chování a chce to nějaký čas a hlavně cvik, abychom se naučili poslouchat své vnitřní vedení a vědomě volit své myšlenky a pocity. Důležité je udělat první krok, pocítit úlevu, vydat se směrem, kde je lépe a ono to pak už začne chodit samo. Když se v našem zorném poli objeví něco, kde nám srdce zaplesá, víme, že tady je ta cesta.

 

První krok

Často začínáme hledat cestu až v okamžiku, kdy už se něco děje. Kdy jsme nemocní nebo zoufalí a pak již příliš chceme, potřebujeme a nedokážeme to již pustit, uvolnit se. V tuto chvíli já využívám techniku Kvantové vlny k harmonizaci těch konkrétních negativních situací a pocitů, které nám nedovolí se uvolnit, nasměrovat svou pozornost na to, co si přejeme a předpokládat, že je to na cestě k nám. Technika Kvantové vlny je velmi rychlá a účinná. Většinou pocítíte okamžitou úlevu na úrovni pocitu. Harmonizací pocitů, vyladěním strachů a bloků se celá situace uvolní. Najednou uvidíte ty možnosti, které jste dosud neviděli.

Je to jako, když máte na zádech batoh plný kamení. Někdo si na to příjde sám, sundá batoh, kameny vysype a povyskočí s lehkostí vstříc novému životu. Jiný ani netuší, že nějaký batoh vláčí a teprve když mu někdo vyndá prvních pár šutrů, pocítí tu lehkost bytí na vlastní kůži a uvědomí si, že skákat radostí s tím batohem asi nepůjde. Začne hledat způsob, jak se toho všeho s láskou zbavit. Je jedno jak k té lehkosti příjdeme. Jakmile ji ale pocítíme, už nebudeme chtít tu nálož tahat a určitě rychle najdeme ty zkratky, které nám uleví a my budeme volní.